Lions – Becruzeiro 7-4 Φιλικό

Σε έναν εντυπωσιακό αγώνα μεταξύ των Lions και της Becruseiro, οι φιλοξενούμενοι πήραν αρχικά το προβάδισμα. Ο Ζεγκίνης, αρχηγός της Becruseiro, άνοιξε το σκορ μόλις στα πρώτα λεπτά, κάνοντας το 1-0. Στη συνέχεια, μια όμορφη συνεργασία μεταξύ Ζεγκίνη, Τσορμπατζόγλου και Μαντούδη οδήγησε στο 2-0, δείχνοντας ότι η Becruseiro είχε τον έλεγχο του αγώνα. Ωστόσο, τα δεδομένα άλλαξαν όταν ο Ταρταμπούκας μείωσε σε 2-1, ανοίγοντας τον δρόμο για την ανατροπή. Ο Τσαββός ισοφάρισε σε 2-2 και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ένα αυτογκόλ του Μουρατόγλου έδωσε προβάδισμα στα «Λιοντάρια» με 2-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ταρταμπούκας ήταν ασταμάτητος, σημειώνοντας δύο ακόμη γκολ και ανεβάζοντας το σκορ στο 2-5, με το πέμπτο γκολ να ξεχωρίζει ως ένα από τα καλύτερα της αγωνιστικής. Η Becruseiro προσπάθησε να απαντήσει με τον Μουρατόγλου να μειώνει σε 3-5, αλλά ο Ταρταμπούκας δεν άφησε περιθώρια, πετυχαίνοντας το τέταρτο προσωπικό του τέρμα για το 3-6. Ο Ευταξίας με ωραία ατομική ενέργεια έκανε το 4-6, αλλά στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Φασουλής σε συνεργασία με τον Σπανό σφράγισαν τη νίκη των Lions με το τελικό 4-7.