KFC – Grand Canaries 4-9 Φιλικό

Σε έναν θεαματικό αγώνα μεταξύ της KFC και των Gran Canaris, η KFC πήρε αρχικά το προβάδισμα με 1-0 χάρη στον σεντερ φορ της ομαδος , τον Παπαζήση. Ωστόσο, η Gran Canaris είχε την απάντηση με τον Καραγκούν οπου και ισοφάρισε με ένα εντυπωσιακό μακρινό σουτ και λίγο αργότερα, ο Τουλής με εξαιρετικό προσωπικό γκολ έκανε το 1-2, ολοκληρώνοντας την ανατροπή. Η KFC είχε αρκετές ευκαιρίες να ισοφαρίσει, αλλά βρήκε μπροστά της έναν εξαιρετικό Πανωρης αλλά και είδε 2 προσπάθειες τις να καταλήγουν στα δοκάρια. Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, ο Σωτηριάδης έκανε μια εξαιρετική ενέργεια αφήνοντας την άμυνα του δίνοντας την ευκαιρία στον Κοτζα να σημειώσει το 1-3, πηγαίνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με σαφές προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Gran Canaris συνέχισε με υψηλό ρυθμό και δεν έδωσε περιθώρια αντίδρασης στην KFC. Ο Τουλής με μια εντυπωσιακή λόμπα βρήκε τον Δαμιανίδη, ο οποίος έκανε με ψυχραιμία το 1-4. Λίγο αργότερα, ο Καραγκούνης διέλυσε την άμυνα της KFC με μια εξαιρετική ατομική προσπάθεια, δίνοντας έτοιμο γκολ στον Δαμιανίδη για το 1-5. Ο Δαμιανίδης συνέχισε το σερί του, αυτή τη φορά δίνοντας ασίστ στον Μελισίδη για το 1-6. Η KFC προσπάθησε να αντιδράσει, έχοντας και τρίτο δοκάρι στο παιχνίδι αλλά στην επόμενη φάση ο Καραγκούνης εκτέλεσε εύστοχα ένα κόρνερ, βρίσκοντας τον Κερασιώτη που με πλασέ έκανε το 1-7. Η KFC έδειξε σημάδια ζωής με τον Παπαζήση να διπλασιάζει τα τέρματά του και να μειώνει σε 2-7, αλλά ο Τουλής απάντησε άμεσα για το 2-8. Η KFC δεν το έβαλε κάτω, με τον Τζαχόλι να σκοράρει και να δίνει ασίστ στον Νικολάου, διαμορφώνοντας το 4-8. Ωστόσο, όπως και στο πρώτο ημίχρονο, ο Κοτζα βρήκε δίχτυα στην τελευταία φάση, βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα και ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 4-9.